Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj příběh

  Pevná vůle, disciplína, trénink, odříkání, motivace, cílevědomost a další...   

 

Je mi 20 let. Do posilovny jsem poprvé vstoupil ve svých 18 letech asi jako každý s kamarádem, který od cvičení během krátké doby upustil. Cvičím 3x týdně a také se věnuji jiným rekreačním sportům.

Jako začátečník jsem neměl potuchu, kolik času a síly - jak fyzické, tak psychické - bude potřeba. Cvičili jsme s kamarádem dva měsíce a jak asi sami tušíte, nijak veliká změna se během takovéto chvíle neprojevila. Kamarád s cvičením přestal, mě ale stále lákalo vracet se k té chladné oceli a svírat ji tak pevně, jak jen to šlo. Ten nádherný pocit, když odcházíte a Vaše svaly jsou napumpované k prasknutí, byl větší než já a doposud jsem mu neodolal.

Postupem času mě začal bavit objemový trénink a také jsem se dost soustředil na sílu, protože se mi zdálo, že k tomu mám dobré předpoklady. Myslím si, že to bylo správné rozhodnutí. Začal jsem na 72 kg váhy a nyní mám 90kg. Všechny své výkony si zapisuji do svého tréninkového deníku.

Asi jako každý mladý nerozumný cvičící jsem hlavně chtěl jet horní část těla a také jsem tuto chybu udělal - nohy v mém tréninku neměly žádnou roli a hlavní prioritou byla prsa a biceps. Téměř každý necvičící člověk se zeptá, jestli mu ukážu biceps, tak jsem to bral jako samozřejmost, a jaké to bylo udivení, když jsem zjistil, že pokud chci zvětšit paže, tak 2/3 tvoří triceps a u celkové mohutnosti hrají nepředstavitelnou roli záda a nohy - to bylo jako rána do srdce. Začal jsem tedy cvičit celé tělo a tak jsem začínal od začátku cvičit ten nespočet svalů, které dostávaly obden zabrat.

Nejsem jako většina mých vrstevníků, kteří jdou v pátek na diskotéky - já mířím do posilovny a snažím se ze sebe dostat co nejlepší výsledky každý trénink, co to jde, takže žádná milost jako posunutí tréninku nebo vynechání série nepřichází v úvahu!

Ale vše záleží na trpělivosti a tvrdém tréninku a když občas pozoruji lidi kolem sebe, tak se ani nedivím, že nezaznamenávají žádné silové ani svalové přírůstky. Možná je to jejich egem, ale jak se říká, někdy málo je víc!

 

 

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 29250
Měsíc: 142
Den: 6